تازه ها

دوشنبه 5 آذر 1397-10:14 کد خبر:37309

زنان پرتقال چین به مقصد نرسیدند

انعکاس شمال - مینی بوس زنان پرتقال چین به مقصد نرسید و حادثه سقوط این خودرو به داخل کانال مسافران را راهی بیمارستان کرد.


انعکاس شمال، سرویس حوادث: مینی بوس زنان پرتقال چین به مقصد نرسید و حادثه سقوط این خودرو به داخل کانال مسافران را راهی بیمارستان کرد.
این حادثه عصر روز دوشنبه 28 آبان ماه 97 در جاده اسلام آباد منطقه میاندرود منطقه مرکزی مازندران رخ داد و طی آن 24 سرنشین این خودرو مصدوم شدند.
بنا بر این گزارش، ساعت 15 و 35 دقیقه عصر دوشنبه ابری آبان 97 بود که خودروی حامل کارگران پرتقال چین بعد از سوار کردن کارگران زن که بکار پرتقال چینی اشتغال داشتند به طرف محل زندگی آنان به راه افتاده بود اما ناگهان درحوالی روستای ' طبقده کنترل خودرو از دست راننده خارج شده و به داخل کانالی سقوط کرد.
تمامی مسافران زن به همراه مرد راننده در این حادثه دچار جراحت هایی شده و به بیمارستان انتقال داده شدند.
ذکریا اشکپور سخنگوی اورژانس مازندران درباره جزئیات این حادثه گفت: بلافاصله بعد از اعلام این حادثه، آمبولانس های پایگاه های اورژانس ولوجا، سورک، لاریم، زاغمرز و 2 دستگاه آمبولانس هلال احمر به محل حادثه اعزام شدند.
مجروحان این حادثه به بیمارستان های امام خمینی (ره) و بوعلی ساری و امام حسین (ع) و بوعلی شهرستان نکا منتقل شدند. بنا بر اعلام اورژانس مازندران وضعیت جسمانی مجروحان حادثه وخیم نبوده و درمان آنان از سوی تیم های پزشکی در حال انجام است.
به گزارش خبرنگار ما هر ساله با فرا رسیدن فصل چیدن مرکبات  تعداد زیادی از زنان و دختران از سوی باغداران برای برداشت مرکبات تولید شده استخدام می شوند. این زنان که عمدتا از قشر ضعیف جامعه هستند بصورت روز مزد در کار پرتقال چینی بکار گیری می شوند بی آنکه هیچ مزایایی از جمله بیمه  برایشان در نظر گرفته شده باشد.
بسیاری از باغداران این کارگران را با خودرو های باربر مثل نیسان به محل چیدن پرتقال ها انتقال می دهند و هر ساله شاهد اتفاقات ناگواری برای آنان هستیم.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :