تازه ها

دوشنبه 9 مهر 1397-21:12 کد خبر:37273

رشد ۱۲ درصدی صادرات از بندر امیرآباد

انعکاس شمال- این مسئول در بندرامیرآباد یادآور شد:در ۶ ماه نخست سال ۱۳۹۶ مجموع واردات انجام شده به بندر امیرآباد ۹۷۹ هزار و ۲۹۸ تن بود که این رقم در مدت مشابه امسال با ۳۲ درصد افزایش به یک میلیون و ۲۹۵ هزار و ۶۸۴ تن رسید.


صادرات کالا از بندر امیرآباد در ۶ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۶ با رشد ۱۲ درصدی همراه بود.
 

به گزارش انعکاس شمال و بنابر خبر ارسالی از  واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی این منطقه آزاد، مدیر بنادر و دریانوردی منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت: حجم صادرات از بندر امیرآباد به کشورهای همسایه طی ابتدای فروردین تا پایان شهریور امسال از ۲۴۹ هزار و ۲۸۵ تن در مدت مشابه سال ۱۳۹۶، با ۱۲درصد  افزایش به ۲۷۹ هزار و ۳۹ تن رسید.

 

«سیاوش رضوانی» اظهار کرد: بنادر آکتائو، آستراخان، ماخاچ کالا، ترکمنباشی، باکو، اولیا، اَلت و آلفا محل تخلیه محصولات صادراتی از بندر امیرآباد بودند.

 

وی خاطرنشان کرد: ۱۱۱ نوع کالا و محصولات ار این مدت از بندر امیرآباد صادر شد که شامل ۱۵ گروه‌ پایه کالاهای ساختمانی، کالاهای معدنی، محصولات کشاورزی، دامی و احشام، کود و سموم شیمیایی، مواد اولیه و ترکیبات شیمیایی، مواد نفتی، لواز خانگی و محصولات سبک، مواد غذایی، ماشین‌آلات، پارچه و الیاف و منسوجات، کاغذ و مقوا، مصنوعات فلزی، قطعات و لوازم یدکی، کانتینر و ابزارآلات و دستگاه‌های سبک می‌شود.

 

این مسئول با بیان این که رشد صادرات در بعضی بخش‌های مهم تولیدات استان نقطه عطف فعالیت‌های صادراتی بندر امیرآباد در ۶ ماه نخست امسال است، گفت: صادرات کالاهای ساختمانی از بندر امیرآباد طی ۶ ماه سال جاری با ۲۸ درصد رشد به ۲۶۹ هزار و ۷۲۸ تن رسید.

 

رضوانی با بیان اینکه در صادرات محصولات کشاورزی، دامی و احشامی که از مهم‌ترین بخش‌های تولید در مازندران به شمار می‌آید، تصریح کرد: در این مدت، با افزایش صادرات مجموعه این حصولات از ۷۶۴ تن در نیمه نخست سال گذشته به ۲ هزار و ۲۴۸ تن در ۶ ماه نخست امسال شاهد رشد چشمگیر ۱۹۴ درصدی بودیم و صادرات پارچه و الیاف و منسجوات نیز اعم از روفرشی، طناب، فرش ماشینی، گونی و گلیم فرش از ۱۳ تن در ۱۸۶ روز ابتدایی سال گذشته به ۶۱ تن در ۶ ماه ابتدایی امسال رسید.

 

این مسئول در بندرامیرآباد یادآور شد:در ۶ ماه نخست سال ۱۳۹۶ مجموع واردات انجام شده به بندر امیرآباد ۹۷۹ هزار و ۲۹۸ تن بود که این رقم در مدت مشابه امسال با ۳۲ درصد افزایش به یک میلیون و ۲۹۵ هزار و ۶۸۴ تن رسید.

 

مدیر بنادر و دریانوردی منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد خاطر نشان کرد:در واردات برخی محصولات مانند گازوییل، کود و سموم شیمیایی، روغن سویا و چوب تراورس شاهد رشد صد درصدی هستیم. برای واردات برخی محصولات نیز مانند جو آردسازی با ۹۹۷ درصد، ورق آهن سرد با ۲۸۲ درصد و کنجاله آفتابگردان با ۱۱۷ درصد، رشدی بیش از ۲ برابری ثبت شد.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :