تازه ها

دوشنبه 19 شهريور 1397-11:7 کد خبر:37241

قیمت جهانی طلا امروز اندکی کاهش یافت


در حالی که انتظار می‌رود فدرال رزرو آمریکا در ماه سپتامبر نرخ بهره را افزایش دهد و نگرانی‌ها از تشدید جنگ تجاری بین آمریکا و چین بالا گرفته است، قیمت طلا امروز اندکی کاهش یافت.

به گزارش انعکاس شمال به نقل از رویترز، قیمت هر اونس طلا که در جلسه قبل ۰.۴ درصد کاهش یافته بود، امروز هم با ۰.۱ درصد افت به ۱۱۹۴ دلار و یک سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۱۹۹ دلار و ۸۰ سنت رسید.

میزان افزایش فرصت‌های شغلی در آمریکا در ماه اوت شتاب گرفته و رقم دستمزد‌ها بیشترین رشد سالانه در طی ۹ سال اخیر را به ثبت رسانده است. این آمار‌های مثبت از بازار کار آمریکا موجب شده تا احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه سپتامبر بالا برود. این سومین افزایش نرخ بهره در سال جاری میلادی خواهد بود.

رابرت کاپلان، رئیس فدرال رزرو شعبه دالاس در این باره گفت، فدرال رزرو باید تا اواسط سال ۲۰۱۹ به افزایش نرخ بهره ادامه بدهد و آن موقع باید تصمیم بگیرد که آیا این کار را متوقف کند یا نه.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه هشدار داد که این آمادگی را دارد که بر کل کالا‌های وارداتی از چین تعرفه وضع کند.

با توجه به در پیش بودن نشست بانک مرکزی اروپا و بانک مرکزی انگلیس در این هفته، سرمایه گذاران تحولات این دو نشست را به دقت دنبال می‌کنند. انتظار می‌رود بانک مرکزی اروپا از آمادگی خود برای کاهش خرید اوراق قرضه خبر دهد.

در طی افت قیمت ها، خرید فیزیکی طلا در طی هفته گذشته در بازار‌های مهم آسیایی افزایش داشت. میزان خرید طلا در هند در آستانه فصل جشنواره‌های مختلف در این کشور، افزایش یافته است.
نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :