تازه ها

شنبه 27 مرداد 1397-14:1 کد خبر:37195

سرمایه گذاری ۸ هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در بندر امیرآباد

انعکاس شمال - مدیر بندر و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت:هم اکنون ۸ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد در حال انجام است.


به گزارش انعکاس شمال به نقل از واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی ؛سیاوش رضوانی در نشست خبری تجلیل از خبرنگاران افزود: ۶ واحد تولیدی و صنعتی در این منطقه در دست ساخت است که میزان سرمایه گذاری آن به حدود ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال می رسد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین انعقاد قرارداد برای ساخت چهار طرح جدید نیز در دست اجراست که میزان سرمایه مورد نیازشان حدود یک هزارو ۴۰۰میلیارد ریال برآورد شده است.

وی اظهار داشت: تاکنون در این منطقه اقتصادی حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی به بار نشست و یک هزار و ۵۰۰ نفر در این واحدها اشتغال دارند.

انبار سیلو گندم، کارخانه فولاد، کارخانه کاغذسازی، نصب تجهیزات تخلیه و بارگیری، انبار ذخیره روغن خوراکی و ساخت اسکله از مهم ترین طرح های اجرا شده از محل سرمایه گذاری بخش خصوصی در این بندر است.

خاتمه ساخت اسکله ریلی در اوایل سال ۹۸

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت: اسکله 'رورو ریلی' این بندر اوایل سال ۹۸ به بهره برداری می رسد.

رضوانی اظهار داشت: حدود ۹۵ درصد از ریل گذاری در خطوط خشکی به اتمام رسیده و در حوزه سایت دریایی کارها نیز درحال انجام است.

رضوانی مزیت اسکله رورو را اتصال به شبکه ریلی سراسری اعلام کرد و اظهار داشت: برای اجرای این طرح حدود ۲۵ کیلومتر شبکه ریلی ایجاد شد تا این خطوط به شبکه سراسری کشور متصل شود.

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآبادخاطر نشان کرد که با بهره برداری از اسکله رورو صادرات و واردات کالا از طریق شبکه ریلی فراهم می شود که می تواند آمار صادراتی را افزایش دهد.

به گفته رضوانی تاکنون ۳۰۰ میلیارد ریال برای اجرای این طرح هزینه شد و پیش بینی می شود برای تکمیل آن نیز حدود ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار جدید نیاز باشد.

وی ظرفیت اسمی بندرامیرآباد را حدود ۷,۵ میلیون تن اعلام کرده است.

مدیر بندرامیرآباد با بیان اینکه اکنون حدود ۲۵ درصد از فعالیت های این بندر به صورت هوشمند انجام می شود، افزود: تلاش می شود تا تمام فعالیت های بندر امیرآباد که از بنادر نسل سوم محسوب می شود به سمت هوشمند سازی پیش برود.

بندر امیرآباد در شمال شهرستان بهشهر در استان مازندران واقع است.

ایجاد این منطقه که بیش از یک هزار هکتار وسعت دارد در سه فاز با ۳۴ پست اسکله طراحی شده ‌است.

 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :