تازه ها

يکشنبه 24 تير 1397-14:26 کد خبر:37132

47 فوتی ناشی از تصادفات رانندگی در خرداد ماه

انعکاس شمال - مدیر کل پزشكي قانوني استان گفت: تعداد کل متوفیات ناشی از تصادفات رانندگي ارجاعی به پزشکی قانونی مازندران در خرداد ماه امسال  47 نفر (  37مرد و 10 زن) مي باشد كه اين رقم در مدت مشابه سال قبل  4درصد کاهش يافته‌است.


به گزارشانعکاس شمال و به نقل از  روابط عمومي  پزشكي قانوني ، دكتر عباسي تصریح کرد: از كل متوفيات حوادث رانندگي خرداد ماه محور برون شهري  35 نفر، درون شهري 11 نفر و راه روستايي  یک  نفر را در برمي‌گيرد.

 

بیشترین و کمترین شهر

 

 همچنين بيشترين فوتي مربوط به شهرهاي آمل با 15 ،بابل با 6 و ساری و میاندرود با 5 نفر  و   شهرهای نور و تنکابن و رامسر بدون فوتي گزارش شده است .

 

به تفکیک وضعیت متوفی

 

از اين تعداد 13 مورد راننده ،13مورد موتور سوار ،10 نفر سرنشین ،10 نفر عابر و یک مورد هم دوچرخه سوار هستند .

 

افزایش 10 درصدی مصدومین 

عباسي تعداد مصدومین ناشی از تصادفات رانندگي ارجاعی به مراکز پزشکی استان را در دی ماه سالجاري،  هزار و 492نفر اعلام كرد كه این رقم نسبت به مشابه سال قبل  10درصد رشد داشته است.

 

اين مقام اجرايي استان تصريح كرد: از آنجائيكه بیشترین فوتي در جاده هاي برون شهري رخ داده است اين مي تواند هشداري باشد تا بلکه با رعايت نکات ايمني از قبيل بستن کمربند ايمني براي رانندگان و سرنشينان  و نيز عدم مکالمه با تلفن همراه و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی  در كاهش تصادفات موثر باشد.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :