تازه ها

سه شنبه 29 خرداد 1397-12:16 کد خبر:37023

استاندار مازندران:

صادرات مازندران امسال 15 درصد افزایش می یابد

 انعکاس شمال - استاندار مازندران گفت : صادرات غیرنفتی این خطه شمال کشورامسال 15 درصد افزایش می یابد.


به گزارش انعکاس شمال،محمد اسلامی افزود: درسال گذشته صادرات غیرنفتی از گمرکات این استان حدود 400 میلیون دلاربود که پیش بینی می شود این حجم صادرات برای سال جاری به حدود 460 میلیون دلار برسد.

وی اضافه کرد: براساس برنامه صادرات کالاهای غیرنفتی مازندران باید تا پایان برنامه ششم ( سال 1400)به 3 میلیارد دلاربرسد وبرای تحقق این برنامه 7 سرفصل تعریف شد و مسوولیت تمام این سرفصل ها نیز به اتاق بازرگانی استان داده شد.

رئیس شورای توسعه صادرات مازندران اظهارداشت : با تدوین سند توسعه اقتصاد استانی تکلیف دستگاه های دولتی نیز برای تحقق برنامه صادرات 3 میلیارد دلاری مشخص شد و تمام دستگاه های اجرایی موظف به اجرای دستورالعمل صادراتی شدند.

اسلامی خاطرنشان کرد : مازندران با تولید سالانه 7 میلیون تن محصولات کشاورزی و سایرظرفیت های صنعتی، فنی مهندسی می تواند سالانه 3 میلیارد دلار صادرات غیر نفتی داشته باشد و تحقق این برنامه نیازمند خودباوری و تامین برخی زیرساخت هاست.

استاندارمازندران اظهارداشت : گام به گام برنامه صادرات غیر نفتی مازندران پیگیری می شود تا بتوانیم تا پایان برنامه ششم به هدف گذاری صادراتی برسیم.

اسلامی پرداخت یارانه و مشوق صادراتی را از برنامه های مهم برای حمایت از صادرکنندگان برشمرد و گفت که در سال گذشته حدود 20 میلیارد ریال یارانه صادراتی در اختیار صادرکنندگان قرار داده شد و این یارانه به روز در اختیار این گروه قرار داده می شود.

وی ارتقاء کیفی تولید داخلی را پیش زمینه دیگری برای تحقق صادرات 3 میلیارد دلاری مازندران بیان کرد و از تولیدکنندگان خواست تا تولیدات خود را با هدف صادرات به خارج تنظیم کنند.

طبق آمار اتاق بازرگانی مازندران میزان صادرات کالاهای غیر نفتی این استان درسال حدود یک میلیارد دلار است که 50 درصد آن از گمرکات داخلی استانی ومابقی ازسایراستان های کشورانجام می شود./ایرنا

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :