تازه ها

سه شنبه 29 خرداد 1397-11:41 کد خبر:37021

امدادگران 5فردگمشده در جنگل های نور را پیدا کردند

   انعکاس شمال - رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نور گفت :‌ با همکاری امداد گران و نیروهای مردمی دستکم پنج نفر از افرادی که هفته جاری در جنگل های این منطقه گمشده بودند ، پیدا شدند.


به گزارش انعکاس شمال،علی اصغر خاکپور افزود : 2 روز پیش 2 نفر با خودروی کمک دار با گذر از جاده های سخت گذر وارد جنگل های' واز' از توابع بخش چمستان می شوند که به علت وضعیت نامناسب جاده در زمان بازگشت دچار مشکل شدند و در جنگل ماندند و چنین اتفاقی باعث نگرانی خانواده های آنان شد.

وی اظهارداشت : این افراد که غیر بومی و جوان نیز بودند با همکاری امدادگران و نیروهای مردمی پس از یک شبانه روزجستجو پیدا شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر نور گفت :‌مورد دیگر آنکه یک اعضای خانواده سه نفره بودند که در میان جنگل های بین نور وچمستان مفقود شده بودند و پس از یک شبانه روز این افراد نیز با همکاری امداد گران پیدا شدند.

خاکپور افزود : هرسال در این ماه ها با توجه به کمبود امکانات و تجهیزات امداد رسانی ، امدادگران هم باید درحوزه پیشگیری از غرق شدگی افراد در آب های ساحلی تلاش کنند و هم آنکه فرصت های زیادی را برای جستجوی افراد گمشده در جنگل های این منطقه تلف کنند.

وی به خانواده ها هشدار داد تا از رفتن به مناطق جنگلی ناآشنا و دوردست بپرهیزند و با توجه به فصول گردشگری و درپی آن آمد و شد افراد غیر بومی در عرصه های جنگلی این منطقه ممکن است حوادثی رخ دهد و به نوعی باعث نگرانی خانواده ها شود.

شهرستان نور با جمعیتی دست کم 100 هزار نفر در غرب مازندران قرار دارد./ایرنا

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :