تازه ها

چهارشنبه 2 اسفند 1396-11:30 کد خبر:30671

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر مازندران:

۷۷ هزار روستایی و عشایری مازندران تحت پوشش بیمه هستند

انعکاس شمال - مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر مازندران گفت: تاکنون بیش از ۷۷ هزار نفر در استان بیمه شده و بیش از دو هزار و ۵۰۰ خانوار نیز مستمری بگیر این صندوق هستند.


محمد ابراهیمی ، مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر مازندران گفت: از بازنشستگی روستائیان با ۶۰ سال سن و ۱۰ سال سابقه بیمه این صندوق طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی خبر داد و افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور،  بند الحاقی ۲ بند (ز) تبصره ۷ لایحه را به تصویب رساندند.

 

وی افزود: به موجب بند الحاقی ۲ بند (ز) تبصره ۷ لایحه، صندوق بیمه روستاییان و عشایر موظف است کلیه روستاییانی را که حداقل ۱۰ سال حق بیمه پرداخت نموده‌اند و به سن ۶۰ سال رسیده‌اند، بازنشسته کرده و به اندازه سنواتی که حق بیمه پرداخت کرده‌اند مستمری پرداخت نماید. و این مصوبه بعد از تایید شدن شورای نگهبان قابل اجرا است.

 

ابراهیمی خاطرنشان کرد: برنامه کلان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشتعال فراگیر در روستاهاست و به این دلیل ما قصد داریم سه مقوله تعاونی، اشتغال و بیمه را با یکدیگر ادغام کرده تا شاغلان روستایی ضمن برخورداری از وام های اشتغال روستایی از مزایای بیمه اجتماعی نظیر بازنشستگی، مستمری های از کار افتادگی و فوت بهره مند شوند.

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران تصریح کرد: هدف این صندوق برقراری شرایط بازنشستگی برای روستائیان و کشاورزان و عشایر است تا این افراد زحمتکش وقشر مولد جامعه در دوران کهولت یا از کارافتادگی دارای درآمد باشند و مانع از فقیر شدن یا محتاج بودن آنان شویم.

 

وی با اشاره به اینکه در این صندوق دولت سهم کارفرمایان را برای بیمه شدگان پرداخت می کند، گفت: اگر یک روستائی برای استفاده از خدمات بیمه اجتماعی حداقل سطح دستمزد را انتخاب کند تنها لازم است سالانه ۲۱۰ هزار تومان حق بیمه بپردازد ولی در مقابل دولت ۴۲۰ هزار تومان سهم کارفرما را پرداخت خواهد کرد، بنابراین هر قدر مردم استان کمتر خود را بیمه کنند، دولت نیز سهم کمتری از بودجه را به این استان اختصاص خواهد داد.

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران بیان داشت: بیش از ۷۷ هزار نفر دراستان بیمه شده این صندوق می باشند و بیش ار ۲ هزار و ۵۰۰ خانوار نیز مستمری بگیر در مازندران داریم

 

وی در پایان افزود: با توجه به مزایای بسیار خوب این صندوق برای مردم شریف استان و حمایتهای مادی و معنوی دولت از این بیمه جا دارد کشاورزان، روستائیان و عشایر و تمامی فاقدین بیمه اجتماعی مازندران نسبت به این مهم اقدام کنند./مهر

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :