تازه ها

سه شنبه 21 آذر 1396-11:50 کد خبر:28449

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران:

مجتمع فرهنگی رامسر موانع قانونی و حقوقی دارد

انعکاس شمال - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: مکان مجتمع فرهنگی رامسر مربوط به مجموعه باغ ملی است و موانع قانونی و حقوقی دارد.


 به  گزارش انعکاس شمال، احد جاودانی  در حاشیه دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر رامسر با اشاره به ساخت مجتمع فرهنگی در شهرستان رامسر که ساخت آن پس از ۱۶ سال اجرایی شد، اظهار کرد: مکانی که مجتمع در آن واقع شده باغ و مجموعه  ای ملی است که توسط میراث ثبت شده و موانع قانونی و حقوقی دارد.

وی بیان کرد: به دستور استاندار وقت کار احداث مجتمع فرهنگی رامسر بنا به قرار داشتن در طرح میراث متوقف شد و به معاونت حقوقی ریاست جمهوری برای اعلام نظر نهایی ارسال شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه تلاش داریم که ساختمان را احداث کنیم تصریح کرد: میراث یا باید یک ساختمان خریداری و به‌عنوان مجتمع فرهنگی در اختیار هنرمندان قرار دهد و یا با پرداخت هزینه ساخت ، امکان احداث بنا را در جای دیگر فراهم کند.

وی با اشاره به اینکه ۲۰۰ میلیون تومان برای مجتمع فرهنگی رامسر بودجه مصوب شده است، خاطرنشان کرد: در صورت تخصیص این مبلغ ساخت را ادامه خواهیم داد.

جاودانی به جشنواره‌های فیلم اشاره کرد و گفت: جشنواره‌ها جز برنامه‌های ملی بوده که در حال حاضر با تغییراتی که در معاونت سینمایی وزارت ارشاد انجام گرفته، برگزاری جشنواره‌ها مجددا مورد بررسی قرار گرفتند که اگر بنا به برگزاری باشد در رامسر برگزار می‌شود.

وی افزود: حضور در شهرستانهاو نشست با اهالی فرهنگ و هنر رویکردی است که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران مورد توجه قرار گرفته است./باشگاه خبرنگاران

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :