سه شنبه 30 آبان 1396-10:3 کد خبر:28374

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران:

کارگران امنیت شغلی خوبی ندارند

انعکاس شمال - مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران با بیان اینکه قانون کار یک قانون حمایتی است گفت: امنیت شغلی کارگران در حال حاضر وضعیت بدتری پیدا کرده است.


به گزارش انعکاس شمال، کامران اصغری در مراسم گرامیداشت سالروز تصویب قانون کار جمهوری اسلامی ایران که در سالن الغدیر سپاه کربلای استان برگزار شد اظهار کرد: ما وظیفه داریم از کارگران و بازنشستگان و حوزه کارگری حمایت کنیم و برای رویایی با مسائل و مشکلاتی که کارگران را اذیت می‌کند در کنارشان باشیم.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری افزود: اینکه امنیت شغلی کارگران به مخاطره نیفتد وظیفه ذاتی ما است، و قانون کار و ضوابط و بخش نامه‌ها از سخنان حکیمانه رهبر فقید انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با بیان اینکه از قانون برداشت‌های متفاوتی می‌توانیم داشته باشیم خاطرنشان کرد: کارگر، کارفرما و دولت مسائل و مشکلات را با هم اصلاح می‌کنند.

این مسؤول با اعلام اینکه امنیت شغلی کارگران در حال حاضر وضعیت بدتری پیدا کرده است بیان کرد: قانون کار یک قانون حمایتی است، مسائل و مشکلات باید عاقلانه و حکیمانه بررسی و رسیدگی شود.

اصغری با اشاره به اینکه اشتباه برداشت ما از قانون، این نگاه را به ما می‌دهد که قانون بد است یادآور شد: قرارداد کارگر و کارفرما فی‌النفسه بد نیست اما اینکه چگونه اجرا شود برای ما مهم است.

وی ادامه داد: اگر در بحث قرارداد و تسویه حساب مسائلی را می‌بینیم نه اینکه قانون کار مشکل داشته باشد بلکه هنوز بستری برای جلوگیری از سوء‌استفاده فراهم نشده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با بیان اینکه اگر عرضه و تقاضای کار با هم بالانس باشد جلوی بسیاری از سوءاستفاده‌ها گرفته می‌شود افزود: ما به دنبال زیرساخت مناسب برای تعامل بین کارگر و کارفرما و دولت هستیم.

این مسؤول با اعلام اینکه سازمان تامین اجتماعی سازمان درآمد، هزینه است افزود: تامین اجتماعی متعلق به کارگرانش و به کسی دیگر تعلق ندارد.

 اصغری در پایان گفت: ما به دنبال استقلال تامین اجتماعی با اجرای صحیح سه جانبه‌گرایی هستیم.فارس

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :