تازه ها

جمعه 28 مهر 1396-8:58 کد خبر:28231

جهش صادراتی ایران در سال ۹۹


معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به این‌که در حال حاضر در بیش از ۹۰ کشور جهان استاندارد ایران دارای اعتبار است، تصریح کرد: سال ۱۳۹۹ سال جهش صادراتی ما در دنیا خواهد بود.

 

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به این‌که در حال حاضر در بیش از ۹۰ کشور جهان استاندارد ایران دارای اعتبار است، تصریح کرد: سال ۱۳۹۹ سال جهش صادراتی ما در دنیا خواهد بود.

به گزارش انعکاس شمال، جهانبخش سنجابی شیرازی در همایش روز جهانی استاندارد در گرگان اظهار کرد: ۱۶۳ کشور هرساله به صورت واحد در ۱۴ اکتبر روز جهانی استاندارد را گرامی می‌دارند.

وی تصریح کرد: بیشتر تمرکز نظام استانداردسازی کشور بر روی استانداردسازی کالا است. یکی از اشتباهات ما این است که در نظام استانداردسازی، استانداردسازی و کیفیت را به جای هم در نظر می‌گیریم.

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران با بیان این‌که ما نگاه درستی به مقوله کیفیت نداشتیم، افزود: مادامی که در استانداردسازی به رضایت‌مندی و انتظارات مصرف‌کننده توجه نکنیم، موفق نخواهیم بود.

سنجابی شیرازی عنوان کرد: تحقیقات جهانی نشان داد که کشورهایی که توسعه پیدا کردند سه موضوع استانداردسازی، مدیریت کیفیت و رقابت‌پذیری را مدنظر گرفتند.

وی با اشاره به شعار امسال استاندارد «استانداردها شهرها را هوشمند می‌سازد» گفت: سازمان استاندارد جهانی اولین اساس شکل‌گیری شهر هوشمند را مدیریت یکپارچه عنوان کرد. مشارکت محور بودن، حاکم شدن تفکر سیستمی و استاندارد بودن تمامی محورها از دیگر اصول شکل‌گیری شهر هوشمند است.

وی تاکید کرد: اگر بخواهیم به سمت شهر هوشمند برویم باید ابتدا زمینه مشارکت شهروندان را فراهم کنیم و در ادامه نظام مدیریت شهری را یکپارچه کنیم.

سنجابی شیرازی بیان کرد: برای اولین بار رتبه جمهوری اسلامی ایران در بین ۱۶۳ کشور عضو ایزو، ۲۳ شده است. ما در جهان اسلام رتبه دوم و در منطقه رتبه اول را داریم.

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد گفت: اگر شورای عالی استاندارد در طول دولت نهم و دهم تعطیل نمی‌شد، وضعیت بهتری داشتیم.

وی اظهار کرد: امسال برای اولین‌بار بعد از ۵۰ سال توانسیتم عضو هیات مدیره فنی ایزو شویم.

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد بیان کرد: در کشور ما ۳۱ هزار ۵۰۰ عنوان استاندارد داریم که این تعداد در جهان بیش از ۲۳ هزار عنوان است.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :