تازه ها

سه شنبه 18 مهر 1396-10:56 کد خبر:28176

صادرات 37 هزار گلدان گل و گیاه زینتی از نوشهر به کشورهای آسیای میانه

انعکاس شمال- مازندران در تولید درخت و درختچه های زینتی مقام نخست و در تولید گل های زینتی مقام دوم کشور را دارد و حدود 90 درصد تولید گل های گلخانه ای و زینتی مازندران مربوط به غرب استان است.


مدیر جهادکشاورزی نوشهر از صادرات 37 هزار و 502 گلدان گل و گیاه زینتی طی 6ماه گذشته از این شهرستان به کشورهای آسیای میانه خبر داد.

به گزارش انعکاس شمال حسن پورمقدم اظهار داشت: افزود : ارزش تقریبی این میزان صادرات گل و گیاه به کشورهای آسیای میانه 11 میلیارد ریال بوده است.
وی اظهار امیدواری کرد که با وجود بستر لازم برای صادرات گل و گیاه به کشورهای آسیای میانه، تولید کنندگان نسبت به افزایش سطح تولید این محصول در این منطقه اقدام کنند.
کاشت ، برداشت و صادرات گل و گیاه زینتی در نوشهر از اول بهار آغاز می شود و تا اواسط آذر هر سال ادامه می یابد.
استان مازندران خصوصا غرب این استان با داشتن 2 فرودگاه و بندر نوشهر دارای ظرفیت های بالقوه برای دسترسی آسان به کشورهای آسیای میانه به منظور صادرات انواع محصولات کشاورزی است.
مازندران در تولید درخت و درختچه های زینتی مقام نخست و در تولید گل های زینتی مقام دوم کشور را دارد و حدود 90 درصد تولید گل های گلخانه ای و زینتی مازندران مربوط به غرب استان است.
طبق آمار منابع رسمی، سالانه حدود 235 میلیون گل و گیاه زینتی و 38 میلیون درختچه به ارزش تقریبی 200 میلیارد تومان در مازندران به صورت اصله، شاخه ،گلدان ، بوته و پیاز تولید می شود.
درحال حاضر ایران هفدهمین کشور تولیدکننده گل و گیاه جهان است اما رتبه صد و هفتم بازارهای صادراتی را به خود اختصاص داده است.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :