تازه ها

يکشنبه 16 مهر 1396-19:55 کد خبر:28171

آیا در دوئل نهایی تجربه مناف هاشمی بر جوانی عبوری می چربد؟

مستقیم تا استانداری!

انعکاس شمال - شاید هفته جاری آخرین روزهای دکتر ربیع فلاح استاندار مازندران در ساختمان سفید استانداری باشد.او که از 4 سال قبل صدارت بر کرسی استانداری را...


انعکاس شمال، سرویس سیاسی: شاید هفته جاری آخرین روزهای دکتر ربیع فلاح استاندار مازندران در ساختمان سفید استانداری باشد.او که از 4 سال قبل صدارت بر کرسی استانداری را بر عهده گرفت ، چنان اسیر حاشیه های موجود شد که فرصتی برای ابراز وجود نیافت. او بزرگترین ضربه را از دوستانی خورد که به هر ترتیب خود را در دل استاندار جا کرده و به مرور زمان با عملکرد منفعت طلبانه خود پایه های قدرت او را جویده و لرزان کردند. اتفاقی که ادامه حضور ربیع فلاح را در مازندران به کابوسی برای منتقدانش تبدیل کرده و باعث اتحاد مخالفان در نخواستن او شد. شاید در برهه کنونی که بیش از همیشه میان تصمیم سازان مازندران در باره انتخاب جایگزین برای او اختلاف نظر وجود دارد،اگر اندک موفقیتی در دوران کاری او وجود داشت و وی همه چیز را فدای حلقه رابطان خود نمی کرد ،احتمال ادامه حضورش حتی برای یکی دوسال آینده دور از ذهن نبود. اما امروز سینه چاک نرین منتقدان او در راس هرم مدعیان جایگزینی اش قرار دارند. کسانی که در 4 سال گذشته اجازه ندادند تا ربیع به روزهای بهاری صدارتش فکر کند.

اکنون بنا بر شواهد و روایات موجود دو گزینه عبوری و مناف هاشمی در صدر احتمالات تصاحب کرسی استانداری قرار دارندو کرسی که این روزها بیشتر از همیشه برای ربیع فلاح لرزان شده است.

البته برخی از افرادی که در این سالها بنوعی از ارتباط با استاندار بهره های لازم را برده اند تلاش بیهوده ای را برای فراهم آوردن احتمال بقای او انجام می دهند. تیم هایی از رسانه های همراه ربیع فلاح حتی پا را از انتقاد فرا تر گذاشته و رقبای او را کوفی خوانده اند.

دوئل دو نفره مناف هاشمی و عبوری خیلی طولانی نخواهد شد چون بر اساس شواهد و قرائن موجود قرار است نام استاندار بعدی مازندران روز یکشنبه این هفته از گلدان تصمیم گیری های هیات دولت بیرون بیاید. اما اینکه سرانجام این رقابت فرسایشی با برد کدام مدعی با پایان راه خود خواهد رسید هنوز معلوم نیست . هر چند که گفته ها از توفیق و اقبال بیشتر مناف هاشمی با تجربه تر به نسبت عبوری جوان حکایت دارد. اما آگاهان سیاسی بر این باورند که اگر عبوری با این همه لابیگری در این آزمون شکست بخورد بکل باید دور سیاست و سیاست بازی را خط کشیده و به همان ساختمان عمارت شهرداری ساری اکتفا کند.

طبق بررسی های صورت گرفته برخلاف آنچه در محدوده ساری و رسانه های مجازی داخل استان در باره عبوری سخن به میان می آید، او در سطح کلان کشور بخاطر سبقه سیاسی اش چندان جدی گرفته نمی شود .

بر عکس او مناف هاشمی چهره ای دانشگاهی و سیاست مداری معتدل است که تا به امروز بدور از جنجال های رسانه ای توانسته چراغ خاموش لابی های خود را برای عبور ازآزمون هیات دولت انجام داده و بقیه رقبا را کنار بزند. شاید بزرگترین حسن عبوری ساروی بودن او باشد. رزومه ای که باعث شده تا حتی محمد دامادی منتقد سینه چاکش برای خوشامد مرکز نشینان داعیه حمایت از او را سر بدهد.

آزموده را آزمودن خطاست

نظر به این دیدگاه کوتاه ما هرچه سعی کردیم نسبت به موضع گیری های نمایندگان نسبت به مدیران در سطح مختلف واکنش و حساسیت نشان ندهیم ، تحرکات بحث برانگیز و اظهارات عجیب تر از آن باعث شد تا قلم به حرکت در آوریم و چند خطی بنگاریم تا تلنگر و یادآوری به نمایندگان و مدیرانی باشد که خودزنی در ژن های آنها نهفته و با رنگ و لعاب هم سیرت زیبا به خود نمی گیرند.

در خبرها آمده بود که محمد دامادی نماینده مردم ساری و میاندورود در اظهار نظری جالب و البته به دور از تصور حمایت قاطعانه خود را از سپردن سکان هدایت استانداری به دست یک مدیر ساروی اعلام داشت.

این اظهار نظر در چند بُعد قابل تحلیل است در وهله اول اگر با مثبت اندیشی به آن بنگریم این نگاه حمایتی را باید به فال نیک گرفت چرا که بعد از گذشت سالها در مازندران، ارشد ترین نماینده دولت یک مدیر ساروی خواهد بود اما آقای دامادی شما یادتان رفته است که مدیران شایسته ساروی همواره قربانی دیدگاههای سیاسی نمایندگان این شهر بوده اند و حتی برخی از آنها حاضر به این بودند که یک غیربومی بر مسند کار یک اداره کل بنشیند اما این موقعیت در اختیار مدیران ساروی قرار نگیرد؛ آقای دامادی داستان تأمل برانگیز دخانیات مازندران که یادتان هست شما حتی این توان را نداشتید که مدیر منصوب به خود را بر میز مسئولیت اداره کل دخانیات مازندران بنشانید و شایستگی قربانی سیاست برخی از آقایانی شد که در مواضع جدید شما نقش دوستان را پیدا کرده اند.

یادآوری می کنیم که علت عدم واگذاری مسئولیت دخانیات استان مازندران را نبود تخصص عنوان کرده اند اما آیا بسیاری از مدیران ما در سطح استان در مسئولیت هایی که دارند متخصص هستند و یا دست به دامان مشاوران ، بر مدیریت خود می نازند . اگر آن روز عدم تخصص بهانه کنار گذاشتن مدیران شایسته این شهر بود چرا امروز بر مسند مسئولیتی هایی که شما خود با آنها ارتباط مستقیم دارید، مدیران غیرمتخصص حضور دارند؟

در سویی دیگر باید اینگونه عنوان کرد که حمایت محمد دامادی از تصدی گری یک ساروی به عنوان استاندار مازندران شاید یک معامله سیاسی باشد چرا که این مهم پیشتر در این شهر حتی به صورت عملیاتی و میدانی اتفاق افتاده است که پرداختن به جزئیات آن را در این مقوله جایز نمی دانیم اما خطاب به شما خاطر نشان می کنیم ابتداً سعی کنید نسبت به مدیران منصوب به خود و همراهان وفادار وظیفه اخلاقی خود را در قبال خدماتی که دریافت داشته و اینک شما را در این جایگاه قرار داده، جامه عمل بپوشانید و سپس به دنبال حمایت از چنین رویداد بزرگ سیاسی باشید.

آقای دامادی ما از استاندار شدن یک ساروی خرسند خواهیم شد اما از اینکه نمایندگان ما بر احساس مکتب حزب باد عمل می کنند ناگزیر حق را برای خود محفوظ می بینیم که ضمن هشدار نسبت به چندگانگی مدیریتی در پارلمان ملت ، شما را مجاب به این کنیم برای جلوگیری از بازی با احساسات مردم ، ثابت قدم و بر مواضع خود حتی در صورت شکست نیز استوار بمانید./هارش خبر

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :