تازه ها

يکشنبه 16 مهر 1396-8:55 کد خبر:28164

سهم محصولات کشاورزی مازندران از صادرات پایین است

انعکاس شمال- رئیس شورای توسعه صادرات مازندران افزود : در این استان سالانه حدود هفت میلیون تن محصولات کشاورزی تولید می شود که بخش زیادی از این محصولات قابلیت صادراتی دارند.


استاندارمازندران گفت که سهم محصولات کشاورزی این استان از صادرات به نسبت میزان تولیدات پایین است.

به گزارش انعکاس شمال ربیع فلاح جلودار  در آیین کلنگ زنی مجتمع اداری و آموزشی اتاق بازرگانی مازندران در ساری افزود : تجار و صادرکنندگان مازنی باید توجه بیشتری به صادرات محصولات کشاورزی این خطه شمال کشور داشته باشند.
رئیس شورای توسعه صادرات مازندران افزود : در این استان سالانه حدود هفت میلیون تن محصولات کشاورزی تولید می شود که بخش زیادی از این محصولات قابلیت صادراتی دارند.
فلاح جلودار توجه به صنایع فراوری، بسته بندی و قیمت تمام شده محصولات کشاورزی را عامل اصلی در رونق دهی به صادرات این محصولات اعلام کرد.
وی اظهارداشت : در سال های اخیر با وجود برخی تنگناهای مالی و شرائط نامناسب جوی به خصوص کاهش نزولات جوی میزان تولید محصولات کشاورزی رشد خوبی داشته و حتی با تنوع کشت و بهره وری می توان از اراضی کشاورزی مازندران تولید بیشتری داشت.
استاندارمازندران از وزارت جهاد کشاورزی خواست تا نسبت به تنوع کشت و ارتقاء بهره وری از اراضی کشاورزی به خصوص چند کشتی به کشاورزان مازنی کمک کند.
فلاح با اشاره به توانمندی اتاق بازرگانی استان مازندران در کمک به کشاورزان و صنعتگران خواهان تحرک بیشتر تجار مازنی در توسعه صادرات شد.
رئیس شورای گفت گوی دولت و بخش خصوصی مازندران اضافه کرد : بخش خصوصی بازوی توانمندی برای دولت در توسعه اقتصادی است و باید از تمام ظرفیت های بخش خصوصی برای توسعه اقتصادی استفاده کرد.
مازندران 72 نوع محصولات کشاورزی تولید می کند که در 15 نواز محصولات از جمله برنج، مرکبات، کیوی و گل و گیاه رتبه نخست کشور را دارد.
عملیات ساخت مجتمع اداری و آموزشی اتاق بازرگانی مازندران در زمینی به مساحت 10 هزار متر مربع در ساری با حضور استاندار مازندران و رئیس اتاق ایران آغاز شد.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :