تازه ها

دوشنبه 29 خرداد 1396-13:18 کد خبر:27931

افزایش تسهیلات پرداختی اشتغال معلولان مازندران

انعکاس شمال -  مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: میزان تسهیلات پرداختی از سوی این نهاد به معلولان زیر پوشش و جامعه هدف بهزیستی از 14میلیارد تومان پارسال به حدود 42میلیارد تومان درسال جاری افزایش یافته است.


 

 به گزارش انعکاس شمال ،سعید آرام  اظهار دالشت: میزان پرداختی امسال به هریک از مددجویان زیرپوشش برای ایجاد کارآفرینی 20 میلیون تومان است.

وی اضافه کرد، که علاوه بر پرداختی تسهیلات در بیمه جامعه هدف معلولان، از محل هدفمند سازی یارانه ها و پرداخت کارفرمائی و خویش فرمائی نیز توسط اداره کل بهزیستی مازندران حمایت خواهد شد تا توان خواهان این نهاد بتوانند به خوداتکایی اقتصادی برسند.

مدیرکل بهزیستی مازندران ادامه داد، درهمین راستا هماهنگی هایی هم با اداره کل آموزش فنی وحرفه ای برای آموزش های لازم برای توانمند کردن و آموزش حرفه ای جامعه هدف زیرپوشش بهزیستی انجام شده تا با برنامه های حمایتی زمینه اشتغال پایدار جامعه هدف ایجاد فراهم شود.

 

ارام با بیان اینکه در سه سال گذشته اداره کل بهزیستی مازندران در زمینه ایجاد اشتغال برای مددجویان زیرپوشش خود اقدام های خوبی داشته است، اضافه کرد، این اداره کل در این زمینه و در سال 94 و95 در حوزه اشتغال رتبه نخست کشوری را کسب کرد.

مدیرکل بهزیستی مازندران همچنین به ثبت حدود 18 هزار تماس شهروندان استان برای برخورداری از خدمات اورژانس اجتماعی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: عمده تماس ها در مسیر موضوعات اجتماعی از قبیل طلاق، خودکشی، کودک آزاری بوده که از این شمار بیش از 600 تماس مربوط به موضوعات خودکشی بوده که با حضور بموقع و مداخلات تخصصی همکاران، بیش از 90 درصد این خودکشی ها پیشگیری شد.

آرام همچنین از افتتاح 6مرکز جدید خدمات اورژانس اجتماعی در شهرهای میاندرود، جویبار ، سوادکوه ، فریدونکنار ، نور و عباس آباد در هفته گرامیداشت بهزیستی خبر داد وگفت، با افتتاح 6 مرکز جدید، تعداد مراکز خدمات اورژانس اجتماعی مازندران 18 مرکز افزایش و ضریب پوشش خدماتی این مراکز به همه شهرهای بالای 50 هزارنفر رسیده است.

** اجباری شدن غربالگری ژنتیک درمازندران

مدیرکل بهزیستی مازندران همچنین دربخش دیگری به اجباری شدن غربالگری ژنتیک در مازندران اشاره کرد وگفت، با آئین نامه و هماهنگی که با دانشگاه علوم پزشکی مازندران انجام شده، همه ازدواج هایی که درسطح استان صورت می گیرد، زوجین باید غربالگری ژنتیک انجام شوند و زوجینی که دچار مشکل هستند به مراکز مشاوره ای هدایت می شوند.

وی اضافه کرد، که خانواده های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد که بضاعت مالی مناسبی ندارند تمام هزینه ژنتیکی توسط دستگاه حمایتی پرداخت خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی مازندران با بیان اینکه یکی از مزیت های مهم اجباری شدن غربالگری پیش ازازدواج زوجین، پیشگیری از تولد کودکان دچار معلولیت است، افزود، براساس آمارها سالانه 25 تا 30 هزارنفر کودک معلول به علت بیماریهای ژنتیکی و مادرزادی درکشور متولد می شوند.ایرنا

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :