تازه ها

دوشنبه 28 فروردين 1396-18:16 کد خبر:27777

سید هادی حسینی معاون حقوقی امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

در حوزه اقتصاد فرهنگی باید سرمایه گذاری مناسب انجام گیرد

انعکاس شمال - سید هادی حسینی معاون حقوقی،امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و عباس زارع معاون فرهنگی اداره کل ارشاد مازندران از دفتر نشریه هارش خبر بازدید کردند.


 

به گزارش انعکاس شمال، در این دیدارسید هادی حسینی گفت : رسانه ها باید ایجاد انسجام واتحاد را در جامعه به وجود آورند.
در داشته های گذشته ما مثلا دربعضی از آیین نامه ها  ودستور العمل ها یک سری اشکالاتی وجود دارد
وی در خصوص اقتصاد فرهنگی و رسالت رسانه ها در این زمینه  اظهارداشت :نکته مهمی که رسانه ها باید در آن به خوبی کار کنند حوزه اقتصادفرهنگی است.
معاون حقوقی،امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  با اشاره به مطلب فوق افزود: فرهنگ از دیدگاه من دارای دو چهره است یکی چهره دارای آن و دیگری چهره ندارآن و معمولا در فرهنگ چهره ندارآن به تصویر کشیده می شودواین کار باعث می شود  که همه فکرکنند فرهنگ فقیر است و سرمایه به سمت فرهنگ نمی رود.
حسینی با بیان اینکه در حوزه اقتصاد فرهنگی باید سرمایه گذاری مناسب و خوبی انجام بگیرد گفت: اگر کسی در فرهنگ سرمایه گذاری کرد مثلا سود آن  سی درصد است یعنی حاشیه سودش از ورزش  و مواد غذایی و... بیشتراست اگر رسانه ها بتوانند در این حوزه به درستی کار کنند و نشان بدهند در فرهنگ درآمد ایجاد می شود آن اتفاق خوب برای فرهنگ خواهد افتادو سرمایه به سمت فرهنگ خواهدآمد.

وی در خصوص مغفول ماندن بخش اقتصاد در فرهنگ اظهار داشت: در ورزش ورزشی ها بلد نبودند درآمدشان را پنهان کنند البته پنهان می کردند ولی حرفه ای نبودند.یعنی در نمایش چهره فقیر ورزش حرفه ای نبودند.ولی در فرهنگ چون ما همه فیلم بلدهستیم خوب می نویسیم فیلمش را زیبا بازی می کنیم یعنی وقتی در نقش یک فرهنگ فقیربازی می کنیم واقعا خوب بازی می کنیم. همه را قانع می کنیم و اشگ همه را درمی آوریم .در بعضی از جا ها فردی از بدنه این جامعه است و درآمد دارد و بر روی در آمدها چمباتمه زده ونمی گذارد به دیگران برسد که اگر لازم باشد و جایش باشد این موضوع را باز خواهم کرد . نشان دهنده مغفول ماندن اقصاد فرهنگی می باشد.
معاون حقوقی،امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  در پایان گفت: همه مردم ممکن است ساعت یازده شب سالن ورزشی نروند ولی همه  مردم از صبح تا آخر شب می توانند بروند فضای فرهنگی و استفاده کنند.زمان استفاده و تنوع استفاده  فرهنگی بیشتر ازفضای ورزشی است چطور می شود فضای ورزشی سود آور باشد ولی فضای فرهنگی سودآورنیست؟ چون سودش به نمایش گذاشته نشده است . اگر این اتفاق  خوب صورت بگیرد ورسانه ها در این امر کوشا باشند  زیبا خواهد شد.

 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :