تازه ها

يکشنبه 22 اسفند 1395-14:32 کد خبر:26721

فرمانده انتظامی مازندران:

120 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در مازندران متلاشی شد

انعکاس شمال - فرمانده انتظامی استان مازندران گفت : 120باند تهیه و توزیع و عرضه مواد مخدر در مازندران متلاشی شده است.


به گزارش انعکاس شمال، سردار میرمحمود میرفیضی در نشست‌خبری با اصحاب رسانه گفت: از 886 فقره پرونده در دوازده ماهه منتهی به سال 95 در پلیس فتای مازندران وارده 85 درصد پرونده‎ها منجر به کشف شده که 38 درصد پرونده‌ها مربوط به هتک حیثیت و نشر اکاذیب بوده است.

وی افزود: 29 درصد پرونده‌های پلیس فضای تبادل اطلاعات مجازی استان مربوط به برداشت‌های غیرمجاز از حساب‌ها، 12 درصد کلاهبرداری و 19 درصد سایر جرائم بوده است.

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به اینکه آگاهی مردم نسبت به تعدد و ترفندهای فضای مجازی باید بیشتر شود، تصریح کرد: مردم نباید به وعده‌های اینترنتی ایجاد شده در فضای مجازی اعتماد کنند.

وی با بیان اینکه دو هزار و 800 کیلوگرم انواع مخدر در استان کشف که افزایش 21 درصدی را در این بخش شاهد بودیم، افزود: 120 باند تهیه و توزیع و عرضه مواد مخدر در مازندران متلاشی شده است.

میرفیضی با بیان اینکه هزار و 12 پرونده مربوط به کلاهبرداری امسال به پلیس آگاهی مازندران واصل شده است، گفت: 73 درصد پرونده‌های این بخش متلاشی شده است.

وی با اعلام اینکه ارزش ریالی پرونده کلاهبرداری منجر به کشف 473 میلیارد تومان بوده است، افزود: هزار و 160 نفر در این ارتباط دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به وقوع 33 فقره قتل در استان در یازده ماهه امسال، گفت: وقوع قتل در مازندران 23 درصد کاهش داشته که 32 مورد از قتل‌های صادر شده منجر به کشف شده و هشت مورد از قتل‌های مربوط به سنوات گذشته نیز کشف شده است.

میرفیضی با بیان اینکه 29 فقره پرونده تصرف اراضی زمین‌خواری در مازندران کشف شده است، افزود: 318 هزار و 652 متر مربع اراضی تصرف شده خلع ید و 72 میلیارد تومان ارزش اراضی رفع تصرف شده بوده است.

فرمانده انتظامی مازندران با بیان اینکه 105 باند سارقان حرفه‌ای در استان متلاشی شده است، افزود: 375 نفر از سارقان حرفه‌ای دستگیر شده که 27 درصد سارقان غیربومی بوده است.

وی از اجرای 13 مرحله طرح مبارزه با کالای قاچاق در استان در سالجاری خبر داد و گفت: در این راستا 18 باند متلاشی، 1479 پرونده تشکیل و 20 میلیارد تومان ارزش ریالی کالاهای مکشوفه قاچاق بوده است.

میرفیضی با تاکید بر افزایش برنامه‌های اجتماعی در نیروی انتظامی، افزود: 5600 نفر در مراکز مشاوره مددکاری اجتماعی استان آموزش دیده و 14 هزار و 773 فقره پرونده ارسال شده در این مراکز مختومه و منجر به صلح و سازش شد.

فرمانده انتظامی مازندران با بیان اینکه کوچه‌محوری و خانواده‌محوری در برنامه‌های چهارشنبه آخر سال باید مدنظر قرار گیرد، افزود: نباید چهارشنبه آخر سال منجر به آزار فردی شود و افرادی که اقدام به سلب آسایش مرم بکنند، نوروز امسال میهمان پلیس در بازداشتگاه نیروی انتظامی استان هستند.

وی از کشف 550 هزار عدد انواع مواد محترقه غیرمجاز در استان خبر داد و گفت: در این راستا برخی صنوف عرضه مواد منفجره غیرمجاز در مازندران پلمب شده و افرادی که هنجارشکنی کرده شناسایی و تحت تعقیب و گریز پلیس قرار دارند.

میرفیضی از حضور فعالانه پلیس انتظامی و ترافیکی در نوروز 96 خبر داد و افزود: مازندران استان مهمانپذیر و مسافرخیزی بوده که باید نگاه ملی به توسعه زیرساخت‌های جاده ای در استان از سوی مسئولان ملی صورت گیرد.

رئیس پلیس مازندران با بیان اینکه هفت هزار نفر نیروی انتظامی برقراری امنیت و کنترل ترافیک محورهای استان را در نوروز برعهده دارند، گفت: 1400 تیم گشتی خودرویی، 168 ایستگاه پلیس در قالب 200 پایگاه ثابت و سیار اقدام به خدمات رسانی، روان‌سازی و ارتقا امنیت در محورها و سطح شهرها و روستاهای مازندران در نوروز خواهند کرد.

وی با اشاره به بکارگیری 240 هزار نفر در قالب همیار پلیس و پلیس یار جوان در سطح محورهای استان در نوروز 96، تصریح کرد: با تلاش پلیس‌های تخصصی، مازندران رتبه دوم کشور را در جهت کاهش کشته‌های تصادفات در سطح سال 95 به خود اختصاص داده است.

میرفیضی با بیان اینکه طرح نوروزی پلیس مازندران از 25 اسفند 95 تا 15 فروردین 96 در سطح محورهای درون و برون شهری مازندران آغاز می‌شود، گفت: پلیس در ایام نوروز با سرعت و سبقت غیرمجاز و ترددهای حادثه‌ساز در سطح محورهای مازندران برخورد جدی خواهد کرد.

لازم به ذکر است که شعار نوروز96 ناجا " آرامش و نشاط بهاری با قنون مندی و نظم اجتماعی " و شعار نوروزی پلیس راهور "پرهیز از خطر،آرامش در سفر" می باشد.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :