تازه ها

شنبه 30 مرداد 1395-14:14 کد خبر:20288

بهره برداری از 11 پروژه آبرسانی روستایی در مازندران

همزمان با گرامیداشت هفته دولت 11 پروژه آبرسانی روستایی با صرف اعتباری بالغ بر 178359 میلیون ریال و بهره مندی بالغ بر 8 هزار خانوار روستایی در سراسر استان مازندران به بهره برداری خواهد رسید.


به گزارش انعکاس شمال به نقل ازاداره روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران؛مهندس مجید عبدالهی مدیر عامل شرکت آبفار استان در گفتگویی با اعلام این خبر اظهار داشت: به مناسبت گرامیداشت هفته دولت 11پروژه آبرسانی روستایی به صورت مجتمعی در شهرهای آمل،نور،فریدونکنار،سوادکوه،بابل،قائمشهر،ساری،نکاء و بهشهر با تحت پوشش قراردادن 46 روستا و 8048 خانوار روستایی  افتتاح و بهره برداری از آنها آغاز خواهد شد.

وی افزود: این مجتمع ها شامل مجتمع اوکسر کریم کلا فریدونکنار،مجتمع رشکلا آمل،مجتمع شهدا و مجتمع مرداب در نور، مجتمع مته کلا-لولاک سوادکوه، مجتمع منصورکنده(فیضه)در بابل، مجتمع شهرود کلا و مجتمع جنید-لاکپل در قائمشهر، مجتمع فاز 2 معلم کلا ساری ،مجتمع کنت(شهدای پی رجه) نکاء و مجتمع بیشه بنه در بهشهر می باشد که 10 روستا در نور، فریدونکنار 8 روستا، ساری 7 روستا، 6 روستا در قائمشهر ، بهشهر 5 روستا، بابل 4 روستا ،سوادکوه 3 روستا ، 2 روستا در آمل و 1 روستا در نکاء از مزایای آب شرب سالم برخوردار می شوند.

مهندس عبدالهی با اشاره به مشخصات فیزیکی مجتمع های قابل بهره برداری در هفته دولت گفت: برای بهره برداری از این 11 مجتمع آبرسانی روستایی 86 کیلومتر خطوط انتقال،178 کیلومتر شبکه توزیع،6500 متر مکعب مخازن زمینی و هوایی ،16 واحد ایستگاه پمپاژ همچنین بهسازی دو دهنه چشمه،حفر و تجهیز 5 حلقه چاه عمیق ،تهیه و نصب سه دستگاه دیزل ژنراتور،تهیه و نصب یک دستگاه پکیج حذف آهن و .... اجرا شده است.

وی از کلنگ زنی مجتمع آبرسانی فاز 2 خط انتقال تصفیه خانه کلاردشت با برآورد اعتباری به مبلغ 32936 میلیون ریال با لوله گذاری خط انتقالی به طول 16 کیلومتر در این ایام نیز خبر داد و گفت: با بهره برداری از این پروژه 2110 خانوار 22 روستا از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره مند خواهند شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران در پایان این گفتگو ضمن ابراز خرسندی از بهره مندی بیش از 8 هزار خانوار روستایی سراسر استان از نعمت آب شرب در گرامیداشت هفته دولت امسال، اعتبار این پروژه ها را از مجموع اعتبارت ملی و استانی عنوان کرد و با دعوت از مشترکین به رعایت الگوی مصرف آب و صرفه جویی در استفاده از این نعمت بی بدیل الهی به تمامی روستاییان گرامی سراسر استان این اطمینان را داد که در صورت تحقق اعتبارات لازم تلاش می کنیم تا همه روستاییان عزیز از آب آشامیدنی سالم بهره مند شوند.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :