پنجشنبه 20 اسفند 1394-1:32 کد خبر:18178

مدیرکل اوقاف مازندران خبرداد:

برگزاری سوگواره یاس نبوی در 218 بقعه متبرکه مازندران

انعکاس شمال - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران ازبرگزاری سوگواره یاس نبوی در 218 بقعه متبرکه مازندران با هدف ترویج فضائل و سیره فاطمی خبرداد.


به گزارش انعکاس شمال به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام ستار علیزاده امروز در گفت‌وگو با ما ، اظهار کرد: در راستای سیاست‌ها و برنامه ابلاغی سازمان اوقاف طرح سوگواره یاس نبوی برای ششمین سال متوالی در سطح امام‌زادگان و بقاع متبرکه استان مازندران اجرا می‌شود.

وی هدف برگزاری سوگواره یاس نبوی را ترویج مبانی و مفاهیم خطبه فدکیه حضرت زهرا (س) به‌عنوان منشور بصیرت در دفاع از ولایت دانست و افزود: ترویج فضائل و سیره فاطمی، معرفی شخصیت حضرت زهرا (س) و اقامه عزای آن حضرت از دیگر اهداف برگزاری سوگواره یاس نبوی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با اشاره به اینکه هیئت‌ها و دسته‌های عزاداری در ایام اجرای سوگواره یاس نبوی در بقاع متبرکه تجمع می‌کنند و به برپایی عزاداری می‌پردازند، ادامه داد: طرح سوگواره یاس نبوی در نخستین شب با حضور دو شهید خوش‌نام دفاع مقدس در جوار امام‌زاده عباس (ع) ساری برگزار می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه طرح سوگواره یاس نبوی در 218 امام‌زاده و بقعه متبرکه مازندران اجرا می‌شود، اضافه کرد: در این مراسم‌ علاوه بر مرثیه‌سرایی، سخنرانی و عزاداری خطبه فدکیه و زیارتنامه حضرت زهرا (س) قرائت می‌شود.

علیزاده با بیان اینکه همایش رهروان یاس نبوی در سطح امام‌زادگان شاخص مجری طرح سوگواره یاس نبوی برگزار می‌شود، تصریح کرد: این همایش عصر روز شهادت آن حضرت با هدف تبیین فضائل و مناقب حضرت زهرا (س) برگزار می‌شود.

وی در پایان گفت: برپایی خیمه‌های معرفت، قرائت خطبه فدکیه و برگزاری مراسم شام غریبان از دیگر برنامه‌های سوگواره یاس نبوی در امام‌زادگان و بقاع متبرکه مازندران است.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :