پنجشنبه 20 اسفند 1394-1:6 کد خبر:18173

جواد واحدی افق روشنی برای ایجاد درآمد پایدار سازمان همیاری شهرداریهای مازندران ترسیم کرده است

انعکاس شمال - مهدی رازجویان گفت:جواد واحدی افق روشنی برای ایجاد درآمد پایدار سازمان همیاری شهرداریهای مازندران ترسیم کرده است.


به گزارش انعکاس شمال به نقل از روابط عمومی سازمان همیاری شهرداریهای مازندران ، مهدی رازجویان اظهار داشت: متاسفانه در گذشته ۸۰ درصد درآمد سازمان بر اساس صدور پروانه  خارج از محدوده و حریم شهرها و روستاها تامین می شد که این درآمد پایدار نبوده است.

وی افزود: طبق مصوبه ای که وزارت کشور به معاونت عمرانی استانداری ها به عنوان مرجع صدور پروانه ساختمانی ابلاغ کرده بود معاونت عمرانی استانداری ها باید مجوز صدور پروانه ساختمانی در خارج از حریم شهر را به بخشداری ها و دهیاری ها واگذار می کردند که این کار سازمان همیاری شهرداریهای مازندران را با چالش جدی مواجه کرده است.

رازجویان با بیان اینکه در حال حاضرتوجه دولت در مقوله اقتصادی است، افزود:  دولت تصمیم گرفته با رفع تحریم ها به مسئله اقتصاد بیشتر از مقوله های دیگر پرداخته چراکه بخش اقتصادی با معیشت مردم گره خورده است.

معاون اقتصادی و توسعه منطقه ای استاندار مازندران تصریح کرد: با توجه به اهمیت مقوله اقتصادی، حضور هئیت های خارجی در کشور و استان و تجارت فرامرزی در برنامه ششم مهم ترین برنامه هایی است که مورد توجه دولت است.

رازجویان افزود: دکتر واحدی با توجه به سابقه درخشانی که در سازمان همیاری شهرداریهای سمنان داشته است و به خاطر تجربه و درایتی که درمدیریت امور دارد خوشبختانه از زمان حضور حرکت خوبی را در سازمان همیاری شهرداری های مازندران آغاز کرده است که پیش بینی میشود با تلاش و درایت به زودی شاهد درآمد پایدار در سازمان همیاری شهرداری ای مازندران باشیم.

این مسئول اذعان داشت:  در حال حاضر سازمان همیاری شهرداریهای مازندران در زمینه سوآپ نفتی، احداث تانک فارم، تاسیس شرکت های گردشگری، تفریحی و توریستی ، شرکت های حمل و نقل ، راه و ساختمان، صادرات مرکبات و دیگر محصولات به کشورهای CIS  و حضور در بازارهای جهانی گام مثبتی برداشته است.

رازجویان افزود: با کارگزاری که در سطح استان شکل گرفته است سازمان همیاری شهرداری های مازندران  به عنوان یک سازمان شبه دولتی می تواند در بحث های اقتصادی حضور پیدا کند که در این راستا طی صحبتی که با استاندار مازندران داشتم به ایشان پیشنهاد دادم سازمان همیاری شهرداریها به عنوان عضو کارگزاری در کشورهای خارجی حضور داشته تا بتواند زمینه سرمایه گذاری را فراهم کنند که با موافقت استاندارهمراه شد.

وی بیان داشت: در حال حاضر افق روشنی برای همیاری شهرداریها ترسیم شده است اما به شرط اینکه کلیه پرسنل به عنوان ید واحد با مدیریت همراهی کامل داشته باشند تا وضعیت خوبی پیدا کند.

رازجویان اذعان داشت: از شهرداریهای استان به عنوان اعضا و سهامدار سازمان همباری شهرداریهای مازندران انتظارداربم ، محصولاتی که از سازمان می خرند مانند قیر، ماشین آلات سبک و سنگین، لوازمات اداری و تسهیلات حمل و نقل را از همیاری شهرداریها با اقساط یا مبلغ کم دریافت کنند و شهرداریها مطمن باشند با توجه به اینکه نظارت کامل در سازمان همیاری شهرداریهای مازندران حاکم است با اطمینان کامل می توانند نسبت به خرید محصولات  از سازمان همیاری شهرداریها اقدام کنند.
وی افزود:در حال حاضر سازمان همیاری شهرداریهای مازندران عضو کارگروه توسعه صادرات استان است.

 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :