پنجشنبه 13 اسفند 1394-23:42 کد خبر:18091

فاطمه سیفی

چرا بانوان مازندران در جلب آرای عمومی انتخابات مجلس توفیق نداشتند؟


این سوأل همواره در افکار عمومی مطرح می شود که چرا در انتخابات مجلس شورای اسلامی هیچ یک از بانوان توانایی آراء برای کسب کرسی نمایندگی مجلس را نداشتند البته در انتخابات شوراها به غیر از چند شهر در اکثر شهرها از جمله ساری توفیق حضور در پارلمان شورای شهر را کسب نکرده اند؟

با توجه به اینکه زنان جمعیت زیادی را به خود اختصاص می دهند عدم توفیق در کسب آرای عمومی و جلب اعتماد مردمی از سوی آنان علامت سوأل بزرگی را به وجود آورده است . در ساری بنده به این اصل اعتقاد دارم که در یکی از دوره های شوراها علیرغم اینکه یکی از بانوان صاحب بالاترین آراء شد ، بعد از چند ماه حضور در شورا ، به خارج از کشور رفت و این عدم حضور وی ضربات سنگینی به اعتماد مردمی برای سایر بانوان داوطلب در کلیه انتخابات داشته است ؛ در سوادکوه ، زیرآب وضعیت بهتر از این می باشد یکی از بانوان رئیس کمسیون فرهنگی شوراهای کشور می باشد ، در بابل ، بهشهر و چند شهر دیگر بانوان در کسب آرای شورا موفق عمل کردند . در فریدونکنار یکی از خواهران به مدت 4 دوره عضو شورای شهر بوده است . اگر انسجام در بین همه بانوان در شهرها و شهرستان ها ساماندهی شود می تواند اعتماد همگان را برای کسب کرسی نمایندگی در پی داشته باشد .

در حوزه بانوان ما چهره های علمی و سیاسی ، هنری،اجتماعی و ورزشی و ستارگان بزرگی داریم که در جهان هم خوشنام و افتخار آفرین هستند البته برخی از بانوان مازندرانی حتی کرسی نمایندگی مجلس و شورای شهر را داشته اند ؛ جالب اینکه در رژیم گذشته طی چند نوبت تعدادی از بانوان عضو انجمن شهر ساری بوده اند اما طی سه دوره گذشته هیچ یک از بانوان توفیق حضور در شورای اسلامی شهر ساری را نداشته اند که این موضوع نیاز به واکاوی دقیق تر دارد ؛ شایسته است که بانوان فرهیخته و ارزشمند در این بحث تفکر لازم را اعمال داشته و راهکارهای مناسبی جهت حضور بیشتر بانوان در این عرصه های سیاسی و اجتماعی اتخاذ نمایند.

فاطمه سیفی- فعال رسانه

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :