تازه ها

جمعه 7 اسفند 1394-11:20 کد خبر:17960

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران:

مشترکان برق مازندران نسبت به پراخت معوقه‌ها اقدام کنند

انعکاس شمال - مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: مشترکان برق این استان نسبت به پراخت معوقه‌‌ها اقدام کنند.


به گزارش انعکاس شمال به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق مازندران، قاسم شهابی هدف از پیگیری وصول مطالبات را فراهم کردن نقدینگی وزارت نیرو و دولت به‌ویژه برای پرداخت یارانه‌ها و تامین هزینه‌های خدمت‌رسانی بهتر به مشترکان عنوان کرد.

وی وصول مطالبات و پرداخت به‌موقع و غیرحضوری صورتحساب‌های برق مصرفی را یکی از مهم‌ترین وظایف شرکت‌های توزیع برق استان‌ها دانست و اظهار کرد: براساس قانون هدفمندی یارانه‌ها، درآمد حاصل از فروش انرژی برق به عنوان یکی از حامل‌های مهم انرژی از منابع تامین پرداخت  یارانه‌ها محسوب می‌شود و شرکت‌های توزیع برق به نمایندگی وزارت نیرو در مرحله اول موظف به وصول بهای برق و انتقال وجوه حاصل از آن به خزانه هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران افزود: علاوه بر این شرکت‌های توزیع از همین محل باید هزینه‌های اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌ها، پرداخت دیون پیمانکاران، حقوق و دستمزد پرسنل، بیمه و مالیات و ... را تامین کنند.

این مسئول ادامه داد: هدف این شرکت از پیگیری وصول مطالبات فراهم کردن نقدینگی دولت برای پرداخت یارانه‌ها و سپس تامین هزینه‌های مرتبط با خدمت‌رسانی به مشترکان برق است و اگر شرایط لازم برای این اهداف به‌ویژه تامین یارانه فراهم نشود قطعا دولت در قبال تعهدات خود دچار چالش شدید می‌شود و در حال حاضر به اذعان مقامات عالی کشور بزرگ‌ترین دغدغه دولت پرداخت یارانه‌ها در موعد مقرر است.

شهابی ماه‌های پایانی سال از پر دغدغه‌ترین ماه‌ها در ضرورت وصول مطالبات دانست و اظهار داشت: در ماه‌های منتهی به پایان سال این شرکت با پرداخت‌های مضاعف حقوق و عیدی، فشار پیمانکاران و طلبکاران فروشنده لوازم و تجهیزات برقی مواجه است.

وی تصریح کرد: سازمان‌ها و نهادها، موسسات، مسئولان و مردم مازندران با همدلی و همراهی در پرداخت معوقه‌ها اقدام کنند تا دولت در قبال تعهدات خود با چالش جدی مواجه نشود و با سربلندی بیشتر در خدمت‌رسانی به مردم همت کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: شرکت توزیع برق مازندران براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت و قوانین و مقررات موجود تمام تلاش خود را برای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده‌است و با اتحاد و انسجام و هم‌گرایی مجموعه این شرکت جزء پنج شرکت برتر مجموعه برق کشور شده که افتخاری برای استان ولایت‌مدار مازندران است.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :